Rok 2008

9.08.2008

X-CIO LECIE BRACTWA
POśWIĘCENIE SZTANDARU
STRZELANIE O XI KRÓLA

· Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną przez kapelana Bractwa ks. Prałata Zdzisława Wirwickiego. Podczas Mszy św. ks. Prałat dokonał poświęcenia sztandaru ufundowanego przez braci przy wydatnej pomocy Bractw Okręgu Pomorskiego.

· Również podczas tej mszy złożyli ślubowanie nowi bracia:
  - Mrozowicz Piotr
  - Muzolf Stanisław
  - Zielke Tomasz
  - Ziółtkowski Rafał

· W strzelaniu o XI Króla KBS Brusy udział brało 17 braci. W dziewiątej kolejce resztki kura zestrzelił Ziółtkowski Rafał, potwierdzając tym samym swoje panowanie do sierpnia 2009.

· Marszałkami zostali: Stanke Mariusz i Goebel Grzegorz.

· Uroczystości w Celestacie rozpoczęto oficjalnymi wystąpieniami gości: Senatora RP Janusza Wyrowińskiego, Prezesa Zjednoczenia KBS RP brata Andrzeja Wegnera i Starszych Bractw obecnych na uroczystości .Odczytano listy gratulacyjne od Ministra Spraw Zagranicznych RP Radosława Sikorskiego i Posła na Sejm Stanisława Lamczyka..

·
Pięciu naszych braci zostało odznaczonych Orderem Zasługi Krzyż Rycerski.

· Osiemnastu braci z Bractw Okręgu Pomorskiego odznaczonych zostało Krzyżem „ ZA ZASŁUGI DLA ROZWOJU KBS BRUSY’.

· Tarczę jubileuszową zdobył brat Jarosław Gronowski z Solca Kujawskiego.

· Puchar "Kulę Armatnią" Założycieli KBS Brusy – brat Zbigniew Mikler z Warszawy.

Pragniemy tą drogą podziękować przedstawicielom Bractw Okręgu Pomorskiego i Bydgoskiego, Otwocka oraz Bractwu z Gross Lasch w Niemczech za liczny udział w naszej uroczystości .Wasza obecność była dowodem więzi i jedności Bractw Kurkowych.
 

GALERIA (kliknij by powiększyć)
 

 
W dniu 29.03.2008 odbył się Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy.

Po sprawozdaniach Starszego Bractwa, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Strzelmistrza oraz Przewodniczącego Sądu Honorowego Rada Starszych otrzymała absolutorium za rok 2007. W dyskusji najwięcej czasu poświęcono przygotowaniom do X-tej rocznicy naszego Bractwa.Uroczystości te odbęda sie 9.08 br. wraz z poświeceniem sztandaru. Na Starszego Bractwa wybrano ponownie brata Stefana Skwierawskiego. Również cała Rada Starszych. w wyniku wyborów pozostała bez zmian.
Podstarszy - brat Grzegorz Goebel
Kanclerz - brat Marian Wróblewski
Podskarbi - brat Mariusz Stanke
Strzelmistrz - brat Józef Łangowski
Komisja Rewizyjna :
Przewodniczący - brat Antoni Szurlej
Sekretarz - brat Leszek Turowski
Członek - brat Grzegorz Zielke
Sąd Honorowy:
Przewodniczący - brat Bernard Andrzejczak
Członek - brat Ireneusz Hinc
Członek - brat Stenisław Weltrowski
W wyniku głosowań przyjęto uchwały:
- wysokość składek na rok 2008 - 30,00 PLN miesięcznie,
- wpisowe - 1.200,00 PLN
- program strzelań
- zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2007
- finansowanie sztandaru
- wybór delegata na Zjazd Delegatów w Tarnowie Podgórnym
- wytypowano braci do odznaczeń Zjednoczenia
Sejmik zakończono strzelaniem. 


Bal Królewski 2008

Tradycyjnie w pierwszą sobotę po święcie Trzech Króli, w tym roku było to 12 stycznia ,panujący Król Kurkowy z Małżonką przy pomocy marszałków zorganizował Wielki Bal Królewski. Na parkiecie bawiło się ponad 130 osób. Oprócz miejscowych braci zaszczycili nas swoją obecnością bracia z Chojnic,Czarnego,Gdyni i Tucholi.Dopisali też zaproszeni goście z posłem PO Stanisławem Lamczykiem i innymi znamienitymi osobami. Doskonałe jadło ( wtym pieczone jagnięta) słodkości ( wspaniały tort co najmiej wielkości metra kwadratowego) napoje nie tylko bezalkoholowe , tańce i śpiewy brackie przyczyniły się do doskonałego nastroju.Orkiestra pieśnią "Kiedy ranne wstają zorze" przypomniała bawiącym się o świtaniu. Król Bronisław z małżonką Katarzyną byli organizatorami Balu po raz trzeci.Mając więc już doświadczenie zrobili to doskonale.Brawo. O północy strzelmistrz brat Józef Łangowski wręczył puchary najlepszym strzelcom w roku 2007. Byli to:
Pierwszy : brat Antoni Szurlej
Drugi : brat Marian Wróblewski
Trzeci : brat Mariusz Stanke. W trakcie Balu przeprowadzono loterię fantową. Część dochodu przekazano na pomoc głodującym dzieciom w Etiopii. Kolejny Bal odbędzie się 10.stycznia 2009.

zobacz galerię zdjęć